parallax background
krom

Hakkımızda

GELENEKTEN
... GELECEĞE…

Firmamız, 1975 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü' nün kurşun ekibinde göreve başlayan babamız Rahmi Maniş' in, Türk mimarisindeki klasik kurşun işleme geleneğinin tüm incelikleri ve bilgi birikimini aktardığı ve bizzat 25 yıl beraber çalıştığı biz oğulları tarafından 48 yıllık bir tecrübenin sonucu olarak kurulmuştur. Türkiye genelinde ve Çeçenistan, Kosova, Japonya, Cezayir, Pakistan, Rusya, Senegal gibi yurtdışında bir çok ülkede de 1000'i aşkın cami ve diğer yapıların kubbe ve çatılarının kurşun, titanyum çinko, bakır, alüminyum, krom çelik kaplama işlerini yaparak; yaptığı işlerin sorumluluğunu taşıyarak; metal çatı ve izolasyon piyasasındaki öncü ve başarılı faaliyetlerini sürdürmektedir.


Firmamız tüm metal çatı kaplama ekipmanlarını, her çeşit yapı türünün çatı ve cephelerinde uygulayabilecek donanıma, teknolojiye ve nitelikli işgücüne sahiptir. Sektördeki tüm gelişmeler birebir takip edilmekte ve verilen eğitimlerle nitelikli işgücümüz korunmaktadır. Teknik ekibimiz, sadece bir inşaat ustası olarak değil aynı zamanda birer zanaatkar sorumluluğu ile kendisine teslim edilen birbirinden güzel mimari projeleri taçlandırmaktadır.

İlk defa Firmamız tarafından Çeçenistan' ın Geldigen Camii' sinde uygulanan altın rengi titanyum nitrit krom çelik kaplama tekniği, baklava dilimli uygulamasıyla camilerimize yeni bir estetik kazandırmış ve olağanüstü bir görünüme ulaştırmıştır. Görkemli ve göz alıcı bu malzeme ve teknik, Türkiye'de de ilk olarak Firmamızca Ankara Güneşevler Merkez Camii ve Ankara Saime Kadın Merkez Camii' lerinde uygulanarak, ülkemiz cami mimarisine yeni bir soluk getirmiş.

Firmamızın sektördeki öncü ve yenilikçi kimliğini sağlamlaştırmıştır. 
Günümüz mimarisinde daha sık tercih edilen metal çatı kaplamaları, yıllara meydan okuyan uzun ömürlü yapıları ile modernize edilmiş bir estetiği buluşturduğundan her tür binada ve cephede uygulanmaya başlanmış ve ülkemizde de giderek yaygınlaşmıştır. Firmamız da 2013 yılından günümüze; Zekeriyaköy Ormanada Villaları, Altunizade Şehrizar Konakları, Kayseri Harikalar Diyarı, Kırşehir Ahi Evran Külliyesi, Finans Merkezi Camii, GOSB Camii, Bursa OSB Elif Camii, Taksim Maksem Camii, Büyük Çamlıca Camii, Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii gibi büyük projelerin metal çatı kaplamalarını uygulayarak bu sürece önemli katkılarda bulunmuştur.
 Firmamız; Türk mimari geleneğinden gelen eşsiz tecrübesini, günümüz teknolojileri ile buluşturarak, ülkemizde ve yurtdışında geleceğin mimarisini taçlandırmaya devam edecektir.

parallax background

Vizyon

Geleneksel ve modern yapılar arasında bir bağ kurarak, yenilikçiliğin eleştirel entegrasyonunu sağlamaktır. Kuruluşundaki amacın gereklerini yerine getirerek; Maniş Yapı'nın öncelikli hedefi, yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, güvenilir çözümler sunmaktır. Maniş Yapı, alanında uzman kadrosu ve rekabet gücü ile, tercih edilen, güven duyulan; çevreye ve insana duyarlı, mimari eserleri en iyi şekliyle ortaya koyan; inşaat, proje ve tasarım alanında güçlü ve öncü firma olmayı amaçlamıştır.

Misyon

Maniş Yapı, müşterilerinin fikir ve görüşlerini öncelikli referans olarak kabul eder ve temel anlayışını bu misyona dayandırır.

Bu anlayışa göre misyonumuz;
  • Müşterilerimizin ihtiyaçlarını tecrübe ve imkanlarımızla buluşturarak konut, otel, alışveriş merkezleri, konferans salonları, fuar alanları, mabetler (cami, mescit vb.) gibi yapıların insani değerlere uygun, yaşam kalitesini ve standartlarını daha ileriye taşıyacak çözümler sunmak,
  • Çevreye, doğaya ve insana saygıyı ön planda tutmak,
  • Çalışanlarının kalite yönetimi standartlarını geliştirerek huzurlu, güvenilir ve samimi bir çalışma ortamı sağlamak,
  • Yaşanılabilir bir dünyaya üretken ve ilerici çözümler ile katkıda bulunmaktır.

Referanslarımızdan bazıları ;

modern cami mimarisi, modern cami tasarımı, cami kurşunu, kurşun kaplama, kubbe kurşunu, kurşun fiyatı, kurşun uygulama, çinko kaplama, titanyum çinko kaplama, bakır kaplama, alüminyum kaplama, kurşun levha, kurşun külçe, kurşun plaka, krom kaplama, cami projesi, kurşun kg fiyatı, çatı kaplama, kenet kaplama, kenet sistem, röntgen odası kurşun, x-ray ışınları kurşun izolasyon, ultrason odası kurşun izolasyon,